Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

oferty pracy sezonowej

Norwegia praca od zaraz w Oslo

Wystawione Sierpień 8, 2014 przez w Informacje | Brak komentarzy

W norweskiej firmie transportowej, obsługującej miejscowe zjednoczenia w Stavanger nasi rodacy pozostają obecnie 50 proc. kadry. Na ok. 300 zatrudnionych szoferów jest tam także 100 Polaków. Pierwszy polski kierowca przybył do Stavanger pod koniec 2006 r. Z aktualnego ciągu jakiemuś z bliskich krajanów udało się nawet wybrać na zadanie dyspozytora.

W żadnym nowym kraju panowie nie zaoferują ci właśnie doskonałego wynagrodzenia niczym praca w Norwegii. Średnia cena Polaka pracującego w ziemi fiordów ma około 160 koron na porę. To równowartość prawie 20 euro, natomiast ważna uzyskać więcej więcej. Uzyskanie zatrudnienia w terminie słonecznym nie jest mądre również nie potrzebuje wielkiego nakładu sił. Okres jest koniec krótki, pada na efekt czerwca i panuje do przodzie września. Istotną kwestię wykonywa i wtedy, czy dany rok istniał urodzajny, czyli nie. Łaskawość natury powoduje, że w terminie letnim zawsze brakuje w norweskim rolnictwie rąk do publikacji, dzięki czemu zarobki zmierzają w masę, i zlecenie na grupę roboczą diametralnie wzrasta. Przeważnie na pracę sezonową w Norwegii planują się ludzie młodzi, studenci, uczniowie, chcący podreperować swój naturalny budżet.

Oferta norweskiego właścicielu stanowi niesłychanie pomysłowa. Firma oferuje pracownikom stałą transakcję na okres co najmniej jednego roku i gwarantuje odpłatne zakwaterowanie. Opłaca też przejazd z Narodowy do Norwegii. Przed wyjazdem do Stavanger kandydaci używają w Szczecinie intensywny kurs języka norweskiego. Istnieje on około miesiąca. Podjęcie zatrudnienia sezonowej w Norwegii nie wymaga długiego wkładu sił z ściany formalnej. Co rzeczywiście kraj Wikingów nie chodzi do Grupy Europejskiej, przecież bierze spośród nią podpisane dobre umowy o wolnym przepływie pracowników. Tego typu klauzula znacznie przyspiesza zatrudnienie potencjalnego typa i kupuje, że formalności przy wybieraniu pracy zostały ograniczone do maksimum.

Potem dążą do Norwegii, gdzie w czasie dwumiesięcznego kursu – oprócz nauki języka poznają linie i wprowadzają się jak podawać pasażerów, sprzedawać losy i grać autobus do zajezdni. Zajęcia językowe stosują się z rana oraz zostają cztery godziny. Po południu kierowcy zmierzają w drogę.

Przez cały czas bycia kursu pracodawca zapewnia bezpłatne zakwaterowanie. Polacy w Norwegii spędzają w wynajętych domkach ze liczną kuchnią i łazienką. Wszystek pracownik liczy do możliwości swój pokój. Po wykonaniu kursu miesięczny koszt zakwaterowania z rachunkami bieżące ok. 3900 koron. W trakcie szkolenia norweski pracodawca daje i stawkę na miejscowy transport umożliwiającą swobodne zajmowanie się po mieście. Wśród tego Polacy otrzymują wypłatę w wysokości 140 koron dziennie.

 

194 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

Email This Post Email This Post   Wydrukuj to ogłoszenie Wydrukuj to ogłoszenie

Linki sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.


Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/robertk/domains/praca-ue.pl/public_html/oferty/wp-content/themes/classipress/includes/sidebar-popular.php on line 30 and defined in /home/robertk/domains/praca-ue.pl/public_html/oferty/wp-includes/wp-db.php on line 1291

Dobra praca w Niemczech wymaga kwalifikacji

przez admin na Czerwiec 12, 2015 - 0 Komentarze

Gra tymże każdy obywatel polski planujący produkcję w Niemczech przez czas mniejszy niż 50 dni musi zgłosić się też przed wyjazdem do lokalnego oddzia...

Kategorie

  • Brak kategorii